WICREATIONS en igus ontwikkelen innovatieve podiumoplossing voor Eurovision in Wenen

Igus levert op maat gemaakt kabelmanagementoplossing binnen de 10 dagen

Heist-op-den-Berg, 2 september 2026 - ​ Voor de productie van het Eurovisiesongfestival in Wenen ontwikkelde WICREATIONS een podiumsysteem waarbij tientallen lichtarmaturen volledig in een videovloer worden geïntegreerd. Samen met igus realiseerde de Belgische specialist in podiumstructuren en -automatisering een compacte kabelmanagementoplossing die de verlichting gecontroleerd vanuit de vloer laat bewegen. De oplossing combineert een beperkte inbouwruimte met een betrouwbare werking.

WICREATIONS ontwikkelt bewegingssystemen en geïntegreerde automatiseringsoplossingen voor de internationale live entertainmentindustrie. Zo heeft het bedrijf projecten opgeleverd voor ondermeer Rammstein, Take That, Tomorrowland, Ed Sheeran en Robbie Williams en was het dichter bij huis productiepartner voor musicals zoals 14-18, 40-45 en de K3 Originals van Studio 100. Voor het Eurovisiesongfestival werd een liftsysteem ontwikkeld waarmee tientallen lichtarmaturen volledig in een videovloer konden worden geïntegreerd. Onder een constructie van ongeveer twaalf meter breed en één meter diep moesten zowel het liftsysteem als de volledige energie- en signaalvoorziening worden ondergebracht. Dit zorgde voor een kabelgeleiding, die compact moest blijven en tegelijkertijd een betrouwbare werking moest garanderen tijdens repetities en live-uitzendingen.

"De uitdaging was om een kabelmanagementoplossing te ontwikkelen die binnen de beperkte beschikbare ruimte onder de videovloer paste, zonder in te boeten aan betrouwbaarheid tijdens de continue bewegingen van het liftsysteem", zegt Joeri Mannaerts, Project Manager bij igus. "Daarom hebben we samen met WICREATIONS gekozen voor een geïntegreerde oplossing met kabelrupsen, zigzagsystemen en dynamische kabels. Dit project laat mooi zien hoe bewegingstechniek kan bijdragen aan innovatieve toepassingen waarin techniek, design en betrouwbaarheid samenkomen."

Compacte oplossing voor een complexe beweging

De installatie bestaat uit twee igus zigzagsystemen voor de verticale kabelgeleiding, twee E4.32-kabelrupsen aan weerszijden van het liftsysteem en zes chainflex® CF130-kabels voor de overdracht van energie en signalen. De combinatie zorgt ervoor dat de kabels tijdens de volledige beweging gecontroleerd worden geleid, terwijl de dynamische kabels ontworpen zijn voor continu bewegende toepassingen. Naast de technische uitdaging speelde ook de timing een belangrijke rol. De volledige oplossing moest binnen tien dagen worden geproduceerd en rechtstreeks op de projectlocatie in Wenen worden geleverd, zodat de opbouw volgens planning kon doorgaan.

Betrouwbare techniek

Volgens WICREATIONS illustreert het project hoe belangrijk een nauwe samenwerking tussen systeemintegrator en technologiepartner is bij complexe liveproducties. Naast de levering van de componenten ondersteunde igus ook de engineering van de kabelgeleiding, waardoor binnen de beschikbare ruimte een compacte en betrouwbare oplossing kon worden gerealiseerd.

"Bij projecten zoals Eurovision is er geen ruimte voor vertraging of technische risico's. De samenwerking met igus verliep bijzonder vlot. Dankzij de snelle engineeringondersteuning en de betrouwbare kabelmanagementoplossing konden we het liftsysteem volgens planning realiseren en met vertrouwen in gebruik nemen”, zegt Geert Stockmans, Key Account Manager WICREATIONS

 

Delen

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Evoke

Scoren in de pers boost sales en Evoke helpt bedrijven hierbij. Samen met de klant halen we nieuws uit hun onderneming om dit onder de aandacht van de media te brengen. In de vorm van een persbericht, klantengetuigenis of opiniestuk, of via een interview of persconferentie, verstrekken we het nieuws duidelijk en gebruiksklaar aan de juiste journalist(en). Zo leest of leert het brede publiek in een geloofwaardig kader over onze klanten in de krant, op de radio of op televisie.

Neem contact op met

Tour & Taxis Havenlaan 86C bus 15 1000 Brussel

+32 (0)2 740 43 32

info@evokepr.be

www.evokepr.be