VINCI Energies breidt brandbeveiligingsactiviteiten uit met overname van International Fire Control

Brussel, 19 januari 2026 - VINCI Energies neemt International Fire Control (IFC) over, een gespecialiseerde onderneming in branddetectie- en brandbeveiligingsinstallaties met activiteiten in België en Luxemburg. IFC, gespecialiseerd in advies, ontwerp, engineering, installatie en onderhoud van brandbeveiligingsinstallaties, zal de Fire Solutions-activiteiten van VINCI Energies in België versterken.

IFC realiseerde in 2024 een omzet van 25,5 miljoen euro en telt 160 medewerkers. Het bedrijf beschikt over kantoren in Doornik (België) en Ellange (Luxemburg) en bedient klanten in sectoren zoals industrie, tertiaire gebouwen, logistiek en defensie. Voor VINCI Energies in België betekent deze overname een uitbreiding van haar technische expertise en een versterking van haar lokale aanwezigheid in Wallonië en Luxemburg. IFC werd opgericht in 2008 en groeide uit tot een referentie in brandbeveiliging, met eigen engineeringcapaciteiten, een prefabricatiewerkplaats en gespecialiseerde installatieteams.

Fabrice Montesi, Managing Director VINCI Energies Belgium Building Solutions, licht toe: “De overname van IFC past binnen de verdere uitbouw van onze Building Solutions-activiteiten. Het bedrijf combineert technische expertise met een uitgebalanceerde mix van project- en onderhoudsactiviteiten, wat onze positie in brandbeveiliging structureel versterkt. Dat sluit perfect aan bij onze ambitie om klanten te ondersteunen met betrouwbare en duurzame oplossingen over de volledige levenscyclus van hun gebouwen.”
“IFC brengt aanvullende installatiecapaciteiten en prefabricatiemogelijkheden, maar ook een sterke lokale aanwezigheid mee. Die combinatie laat ons toe om klanten nog gerichter te begeleiden, van ontwerp tot onderhoud, en om brandbeveiligingsinstallaties beter af te stemmen op de concrete risico’s van elke organisatie”, vermeldt Caroline Stroobant, verantwoordelijk voor de Fire Solutions-activiteiten binnen VINCI Energies in België.

De drie oprichters van IFC, Bernard Coune, Pascal Daubechies en Rony Basselier, blijven betrokken bij het bedrijf om een vlotte overgang te verzekeren.

“Voor ons was het belangrijk om een partner te vinden die onze bedrijfscultuur respecteert en tegelijk perspectief biedt voor verdere groei. VINCI Energies combineert internationale slagkracht met lokaal ondernemerschap. Dat geeft vertrouwen voor onze medewerkers en klanten, vandaag en in de toekomst”, besluit Bernard Coune, CEO en medeoprichter van IFC.

 

Over VINCI Energies 

In een wereld die voortdurend verandert, draagt VINCI Energies bij aan de ecologische transitie door twee grote veranderingen te realiseren: digitaal en energetisch. Haar teams implementeren technologieën en op maat gemaakte multitechnische oplossingen, van ontwerp tot uitvoering, exploitatie en onderhoud. Met hun sterke regionale verankering en hun wendbare en innovatieve structuur, hebben de 2.100 business units van VINCI Energies zich gepositioneerd in het hart van de energiekeuzes van hun klanten, hun infrastructuren en processen om deze elke dag betrouwbaarder, efficiënter en duurzamer te maken. VINCI Energies streeft naar een globale prestatie, met aandacht voor de planeet, nuttig voor mensen en solidair met de bevolking.

2024: €20.4 miljard € // 102,600 medewerkers // 2,100 business units // 61 landen 

www.vinci-energies.com

In België is VINCI Energies actief in industriële automatisering, energie-, transport- en communicatie- infrastructuren, gebouwtechnieken, brandbeveiliging en facilitaire diensten via de merken Actemium, Axians, Cegelec, Omexom en VINCI Facilities, alsook via verschillende lokale merken. VINCI Energies in België telt 2.900 medewerkers.

www.vinci-energies.be

Steffy Bruyninx

Steffy Bruyninx

PR Consultant, Evoke

Kevin Petit

Marketing & Communication Manager, VINCI Energies Belgium Building Solutions

Caroline Stroobant

Managing Director, Fire Solutions

Fabrice Montesi

Managing Director, VINCI Energies Belgium Building Solutions

Delen

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Evoke

Scoren in de pers boost sales en Evoke helpt bedrijven hierbij. Samen met de klant halen we nieuws uit hun onderneming om dit onder de aandacht van de media te brengen. In de vorm van een persbericht, klantengetuigenis of opiniestuk, of via een interview of persconferentie, verstrekken we het nieuws duidelijk en gebruiksklaar aan de juiste journalist(en). Zo leest of leert het brede publiek in een geloofwaardig kader over onze klanten in de krant, op de radio of op televisie.

Neem contact op met

Tour & Taxis Havenlaan 86C bus 15 1000 Brussel

+32 (0)2 740 43 32

info@evokepr.be

www.evokepr.be