Eranovum herfinanciert Belgische laadstations met ING na spectaculaire groei

Laadpaalspecialist sluit herfinanciering ter waarde van €2 miljoen af als deel van grotere Europese operatie

Brussel, 17 maart 2026 - Eranovum, de specialist in snellaadoplossingen op maat en onafhankelijke producent van hernieuwbare energie, sluit in totaal voor €16 miljoen aan financieringen af in Spanje, Frankrijk en België om zijn verdere Europese ontwikkeling te versnellen. In België gaat het om een herfinanciering van de bestaande stations, in Spanje en Frankrijk betreft het financiering voor de opening van nieuwe stations, met het oog op een verdubbeling van het bestaande aantal laadpunten.

Tai Nguyen, country manager Belgium bij Eranovum

Eranovum, opgericht in 2019, is een van oorsprong Spaanse laadpaalspecialist en onafhankelijk energieproducent die zich onderscheidt met zijn focus op bestemmingsladen op maat. Daarbij viseert het strategische retaillocaties bij horeca, supermarkten en winkel- of sportcentra, met een laadtijd die aangepast wordt aan de bestemming: kort bij een winkel, wat langer bij een restaurant of sportclub. Verspreid over Spanje, Frankrijk en België telt het bedrijf vandaag ruim 1.200 laadpunten, een aantal dat het de komende jaren wil verdubbelen.

Omzet maal 13 in België

In Spanje en Frankrijk sloot Eranovum daartoe nieuwe financieringen af, in België herfinanciert het na een indrukwekkende groei zijn bestaande stations, die het tot hiertoe volledig met eigen middelen financierde.

Vandaag tellen we 82 laadpunten op 18 verschillende locaties in België, met nog een honderdtal punten in aanbouw. In 2025 groeide ons aantal gebruikers met 161%, terwijl het aantal laadsessies met 617% steeg en de omzet zelfs maal 13 ging. Maand op maand kennen we zo een groei van 15% qua aantal sessies en geleverde kWh. Dat is enorm, en we verwachten dat die dynamiek zich zal doorzetten. Om die verdere ontwikkeling te ondersteunen, herfinancieren we nu onze bestaande stations met een gerenommeerde partner als ING”, vertelt Tai Nguyen, country manager België voor Eranovum.Deze financiering, die ons toelaat Eranovum te consolideren als toonaangevende speler op het gebied van elektrische mobiliteit, is zo van strategisch belang in de context van een sterk groeiende vraag naar oplaaddiensten en energietransitie.

De deal ter waarde van 2 miljoen euro, gestructureerd op lange termijn, dekt alle laadstations in België en betekent dat een vooraanstaande commerciële bank het bedrijfsmodel van de groep in ons land ondersteunt.

"Bij ING willen we een voortrekkersrol spelen in het versnellen van de transitie naar een koolstofarme economie, met name door het financieren van duurzame mobiliteitsinfrastructuur met een grote impact. Het geïntegreerde model van Eranovum, dat elektromobiliteit combineert met de productie van hernieuwbare energie, sluit volledig aan bij onze ESG-strategie. Naast deze strategische convergentie waren het vertrouwen en de nauwe samenwerking met Tai Nguyen en alle teams van Eranovum doorslaggevend voor het uitwerken van een efficiënte financieringsoplossing die aansluit bij hun groeiambities. Dankzij deze dynamische samenwerking kunnen we samen echt productief zijn", aldus Gaspard Gilot, Relationship Manager bij ING.

590 nieuwe laadpunten in Spanje

In Spanje sloot Eranovum een langetermijndeal van 8,8 miljoen euro met Buenavista Infrastructure, een dochter van Buenavista Equity Partners die ondersteund wordt door de Europese Investeringsbank (EIB), met het oog op de ontwikkeling van 590 nieuwe oplaadpunten op 113 locaties verspreid over bijna heel Spanje. De transactie omvat langlopend institutioneel kapitaal en voorziet stabiele financiering, afgestemd op de ontwikkeling van energie-infrastructuuractiva. De uitrol omvat locaties in openbare aanbestedingen van gemeenten, supermarkten en groothandels, winkelcentra, stedelijke parkeergarages en andere drukbezochte plaatsen. Het gaat daarbij steeds om nieuw aangelegde stedelijke infrastructuur, waarvan de uitvoering in de loop van dit jaar gepland is en die tot eind 2028 geleidelijk aan in gebruik zal worden genomen.

“Met de verkregen financiering kunnen we een duurzaam groeimodel consolideren, gebaseerd op drukbezochte locaties en op de integratie van laadinfrastructuur en hernieuwbare energieopwekking. Bovendien betekent dit een belangrijke impuls voor ons groeiplan in deze drie landen, die ons toelaat de uitrol op strategische locaties te versnellen, ons netwerk te verdichten en onze geïnstalleerde capaciteit aanzienlijk te vergroten”, aldus David Vallespín, co-CEO van Eranovum.

Deal met Les Mousquetaires

In Frankrijk sloot Eranovum een financieringsovereenkomst ter waarde van 5 miljoen euro met een private investeerder. De middelen zijn bestemd voor de ontwikkeling van 475 oplaadpunten verspreid over meer dan 70 locaties, het merendeel daarvan in het kader van de strategische overeenkomst die het bedrijf sloot met de groep Les Mousquetaires.

 

Over Eranovum

Eranovum is een Spaans bedrijf dat in 2019 werd opgericht. Het helpt de energietransitie te versnellen waarin hernieuwbare energie, zelfconsumptie en elektrische mobiliteit een sleutelrol spelen. Als exploitant van snellaadpunten biedt het bedrijf zijn partners in de vastgoed- en commerciële sector geïntegreerde oplossingen die oplaadinfrastructuur voor elektrische voertuigen en faciliteiten voor zelfconsumptie op dezelfde locatie omvatten. Op die manier bestrijkt Eranovum de volledige waardeketen, van de productie van schone, concurrerende energie tot de verkoop ervan aan bedrijven en gebruikers van elektrische voertuigen. De complementariteit van de verschillende activiteiten van Eranovum garandeert de levering van 100% hernieuwbare energie aan bestuurders die kiezen voor elektromobiliteit.

Eranovum heeft al meer dan 1.200 oplaadpunten in gebruik en nog eens 2.500 ‘under construction’.

 

Over ING

ING België is een universele bank die financiële diensten verleent aan particulieren, bedrijven en institutionele klanten. ING België N.V. is een dochteronderneming van ING Groep N.V. via ING Bank N.V. (www.ing.com).

ING is een wereldwijde financiële instelling met een sterke Europese basis, die bankdiensten aanbiedt via haar werkmaatschappij ING Bank. Het doel van ING Bank is: mensen in staat stellen om een stap voor te blijven in het leven en in het bedrijfsleven. De meer dan 60.000 medewerkers van ING Bank bieden retail- en wholesalebankdiensten aan klanten in meer dan 100 landen.

De aandelen van ING Groep zijn genoteerd aan de beurzen van Amsterdam (INGA NA, INGA.AS), Brussel en aan de New York Stock Exchange (ADR's: ING US, ING.N).

 

Paul Geens

Paul Geens

Senior pr consultant, Evoke

Delen

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Evoke

Scoren in de pers boost sales en Evoke helpt bedrijven hierbij. Samen met de klant halen we nieuws uit hun onderneming om dit onder de aandacht van de media te brengen. In de vorm van een persbericht, klantengetuigenis of opiniestuk, of via een interview of persconferentie, verstrekken we het nieuws duidelijk en gebruiksklaar aan de juiste journalist(en). Zo leest of leert het brede publiek in een geloofwaardig kader over onze klanten in de krant, op de radio of op televisie.

Neem contact op met

Tour & Taxis Havenlaan 86C bus 15 1000 Brussel

+32 (0)2 740 43 32

info@evokepr.be

www.evokepr.be