Duravit behaalt gouden EcoVadis-medaille

Duravit behoort tot de top 5% in internationale EcoVadis-duurzaamheidsrating

Overijse, 10 februari 2026 - Badkamerproducent Duravit is bekroond met de gouden medaille van EcoVadis, een wereldwijd erkende beoordelingsstandaard voor duurzaamheid. De vestiging in Hornberg maakte in een jaar tijd de sprong van zilver naar goud en behoort daarmee tot de top 5% van bedrijven die in de voorbije 12 maanden door EcoVadis werden beoordeeld.

EcoVadis geldt internationaal als referentie voor het evalueren van duurzaamheidsprestaties van bedrijven. De beoordeling is gebaseerd op vier pijlers: milieu, arbeid en mensenrechten, ethiek en duurzame inkoop. Het platform wil transparantie vergroten en continue verbetering stimuleren binnen wereldwijde toeleveringsketens. Meer dan 130.000 bedrijven wereldwijd gebruiken EcoVadis als de norm voor verantwoord ondernemen.

 

“De sprong van zilver naar goud in de EcoVadis-beoordeling laat duidelijk zien dat duurzaamheid stevig verankerd is in onze activiteiten en richting geeft aan onze beslissingen. “Deze erkenning toont dat we niet alleen doelstellingen vastleggen, maar ook concrete stappen zetten om die daadwerkelijk te realiseren”, aldus Stephan Tahy, CEO van Duravit.
Stephan Tahy, CEO van Duravit
“De gouden medaille is geen eindpunt, maar een volgende stap in een traject van voortdurende verbetering. Ons doel is om tegen 2030 de CO₂-uitstoot in alle scopes aanzienlijk te verminderen. Daarom analyseren we momenteel onze volledige toeleveringsketen en werken we samen met onze partners aan maatregelen om vooral de uitstoot in scope 3 terug te dringen – de indirecte emissies die ontstaan in de volledige waardeketen,” zegt Marcus Staudt, HSE Manager bij Duravit.

Duurzaamheid in de praktijk

Duravit past ook internationaal maatregelen toe die verder gaan dan de wettelijke minimumvereisten. Het bedrijf werkt onder meer met een klimaatneutraal bakproces, hanteert het ‘lokaal voor lokaal’-principe via regionale productie en investeert in innovatieve technologieën. Die aanpak wordt onder andere toegepast in de recent geopende Duravit-fabriek in Canada, 's werelds eerste klimaatneutrale keramiekfabriek, en onderstreept de ambitie om nieuwe standaarden binnen de sector te helpen vormgeven.

Transparantie

De gouden medaille van EcoVadis sluit aan bij bestaande duurzaamheidsinitiatieven en certificeringen die staan voor transparantie en gecontroleerde normen. Duravit is lid van organisaties zoals de Duitse Vereniging voor Duurzaam Bouwen (DGNB) en het Institut Bauen und Umwelt (IBU), en ondersteunt programma’s zoals LEED voor duurzame gebouwen. Daarnaast beschikt het bedrijf over milieuproductverklaringen (EPD) en certificeringen volgens internationale normen, waaronder ISO 14001 (milieumanagement), ISO 9001 (kwaliteit) en ISO 50001 (energiemanagement).

Over Duravit AG

Duravit AG, gevestigd in Hornberg, is een van ’s werelds toonaangevende producenten van designbadkamers en is actief in meer dan 130 landen. Bij de productontwikkeling werkt het interne designteam nauw samen met een internationaal netwerk van ontwerpers, waaronder Cecilie Manz, Philippe Starck, Antonio Citterio, Christian Werner, Sebastian Herkner en Patricia Urquiola.

Als energie-intensief bedrijf streeft Duravit ernaar om uiterlijk in 2045 volledig klimaatneutraal te opereren, waarbij CO₂-compensatie zoveel mogelijk wordt vermeden.

Steffy Bruyninx

Steffy Bruyninx

PR Consultant, Evoke

Delen

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Evoke

Scoren in de pers boost sales en Evoke helpt bedrijven hierbij. Samen met de klant halen we nieuws uit hun onderneming om dit onder de aandacht van de media te brengen. In de vorm van een persbericht, klantengetuigenis of opiniestuk, of via een interview of persconferentie, verstrekken we het nieuws duidelijk en gebruiksklaar aan de juiste journalist(en). Zo leest of leert het brede publiek in een geloofwaardig kader over onze klanten in de krant, op de radio of op televisie.

Neem contact op met

Tour & Taxis Havenlaan 86C bus 15 1000 Brussel

+32 (0)2 740 43 32

info@evokepr.be

www.evokepr.be